Індукційні плити


Створюючи новий заклад громадського харчування або перебудовуючи існуюче, необхідно придбати поверхні для смаження та інше теплове обладнання, яке б відповідало всім параметрам ефективності та зручності роботи. На сьогоднішній день одним із найбільш затребуваних варіантів, який використовується на професійній кухні, стало застосування конвекційних печей, а також індукційних плит, про які ми розповімо далі.

Як працює індукція?

У класичному розумінні, стінки посуду нагріваються через тепла, що виділяється. Так працює електрична чи газова конфорка. У свою чергу, індукційне нагрівання забезпечується електромагнітною індукцією. Це технологія без полум'я, де індукційні плити в Україні нагрівають встановлений на них посуд індукованими вихровими потоками. З технічного боку все виглядає так:

  • під поверхнею плити розташовується індукційна котушка;
  • по котушці проходить електричний струм та утворюється електромагнітне поле;
  • поле створює вихрові потоки на поверхні посуду із феромагнітних матеріалів;
  • за рахунок цього посуд нагрівається, а потім і його вміст.

Таким чином, мало просто купити індукційні плити, необхідно додати до них спеціальні ємності, які "реагуватимуть" на процес усередині техніки. Звичайна каструля або сковорідка не нагріватиметься. Весь інвентар повинен мати спеціальну позначку.

Існує міф про те, що індукція є небезпечною для здоров'я людини. Проте все відбувається точно навпаки. На відміну від газових плит або навіть вапо грилів, поверхня індукційної плити сильно не нагрівається, а все тепло йде безпосередньо на посуд. Таким чином, подібні моделі плит часто стають функціональним доповненням до завантаженої кухні. До того ж, така техніка має функцію автоматичного відключення, як тільки з поверхні буде прибрано посуд. І замовити індукційні плити може знадобитися ще у разі підвищення енергоефективності кухні, оскільки така техніка має низку незаперечних плюсів.

Переваги індукційних плит

На відміну від газових, електричних і навіть мікрохвильових печей, індукційні аналоги мають одразу п'ять переваг, що вигідно видають їх на тлі конкурентів. Отже, індукційні плити в інтернет магазині характеризуються:

  • практично миттєвим нагріванням;
  • не гарячою поверхнею;
  • підвищеною ефективністю;
  • гладкою конфоркою;
  • відсутністю впливу на мікроклімат у приміщенні.

Перше, за що цінують індукцію, — моментальне включення в роботу. Натискання однієї кнопки, кілька секунд і техніка розігріта на максимум. Навіть індукційні плити недорого працюють саме так.

Безпека - важливий критерій вибору. І тут турбота про все, що оточує плиту, виходить на перший план. Їжа, на відміну мікрохвильової печі, немає у зоні дії електромагнітного випромінювання. Техніка не нагрівається, а значить не підвищує температури навколишнього середовища. Кухареві не доводиться стояти в гарячій кімнаті, а також дихати згорілим газом. Кожна з моделей у каталозі індукційних плит не має відкритого вогню, а значить пожежі та опіки виключені.

Ще один аспект – ефективність. Саме індукційна плита є лідером такого рейтингу, оскільки має 90% ККД, на відміну від 50-70% іншого теплового обладнання.

Поверхня плити гладка, а значить її зручно мити та обслуговувати, вона не іржавіє, і не забивається похідними від приготування.

Однак перед тим, як почати вивчати індукційні ціни на плити, слід запам'ятати кілька нюансів роботи з таким обладнанням. Йдеться про вплив індукції на деяке цифрове обладнання поблизу, обмежений набір посуду для використання, крихкість поверхні плити, з якої потрібне акуратне поводження.

Фільтр
Ціна
грн. грн.
Виробники
Країна-виробник
Фільтр