На етапі відкриття нового закладу, проектування кухні ресторану є однією з найбільш витратних та відповідальних частин. Адже придбання обладнання та його монтаж складають левову частку бюджету, а також дозволяють спланувати, за який час вдасться окупити вкладення. До того ж підвищення продуктивності роботи кухні безпосередньо впливає на можливості підприємства, сприяє зниженню ризиків. Адже грамотне планування кухні в ресторані здатне задіяти всю площу, полегшити роботу персоналу, створюючи комфортні умови для підготовки та приготування страв. Чому проектування краще довірити професіоналам – розповімо далі.

На що важливо звернути увагу

Для того, щоб скласти план дизайну і визначити комплектацію кухні, необхідно отримати відповіді на ряд питань. Наприклад, яким буде місце розташування закладу, його концепція, терміни реалізації проекту, переваги власника. Щоб замовити проект кухні для ресторану, слід мати чітке бачення, як усе функціонуватиме. Адже за справу береться одразу кілька спеціалістів. Так, наприклад, технолог, бачачи план приміщення, може запропонувати варіанти для зручного та функціонального розташування меблів, девайсів, цехів майбутнього закладу громадського харчування. План допомагає визначити, де знаходитиметься електромеханічне обладнання підприємств ресторанного господарства, а куди краще встановити холодильне або теплове обладнання. Додатково потрібна інформація про:

  • транспортну інфраструктуру;
  • прохідності;
  • рівні конкуренції;
  • вартості оренди;
  • На етапі реалізації проект — приміщення вже готове до роботи, проводиться ремонт або будівля тільки будується.

Наступним важливим аспектом планування професійної кухні є концепція закладу. Тут йдеться про формат, напрямок кухні, цінову нішу, спосіб обслуговування і навіть дизайн приміщення. Заклад національної кухні, бар, піцерія, пекарня та кондитерська вимагають різного обладнання, кількості персоналу, розраховані на різну кількість відвідувачів, а отже, і план кухні ресторану відрізнятиметься. Так, наприклад, кав'ярня не обійдеться без кавових апаратів, а ось хлібопекарня вимагатиме встановлення кількох потужних печей. Орієнтація на кухні світу вимагатиме специфічних девайсів, наприклад, преса для формування піци, холодильного столу, тістомісу або пароварки.

Також, проект кухні громадського харчування наочно продемонструє, які цехи функціонуватиме. Виробничі приміщення кафе або ресторану, наприклад, гарячий, холодний, кондитерський цех можуть існувати одночасно або окремо (залежно від меню). І важливо, щоб місце для них було заплановано та виділено заздалегідь. Таке планування кухні в кафе забезпечить працівникам закладу комфортне місце роботи, а отже, і високий результат — смачні страви.

Чому варто звернутися по проект саме до нас

Багато замовників точно знають, чого хочуть досягти у своєму бізнесі, але, на жаль, не можуть самостійно втілити задум. Ми працюємо для того, щоб допомогти кожному клієнту перетворити свої ідеї на реальність. Адже планування кухні кафе є запорукою її успішного функціонування. Часто питання ускладнюється обмеженим простором, але ми знаємо як зробити так, щоб заклад працював на повних потужностях.

Часто до нас звертаються за порадами та допомогою в оптимізації роботи кухні. У таких випадках ми вдосконалимо планування, замінюючи деякі аксесуари. Так, наприклад, сучасне посудомийне обладнання для ресторанів дозволяє заощаджувати кошти на оплаті рахунків за воду та електроенергію та, при правильному доборі, може звільнити додаткове місце для роботи.